IP BOX i ulga B+R

Skorzystaj z możliwości obniżenia swoich podatków z narzędziami IPBOX i ulgą B+R. Ulgi dostępne dla firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową.

Obniż stawkę podatku do 5% z IP BOX

IP Box to narzędzie służące do preferencyjnego opodatkowania dochodów uzyskiwanych ze sprzedaży produktów lub usług wytwarzanych w oparciu o prawo własności intelektualnej. Jeśli Twoja firma prowadzi działalność badawczo-rozwojową bezpośrednio związaną z wytworzeniem, rozwinięciem lub ulepszeniem kwalifikowanego prawa własności intelektualnej (przykładem kwalifikowanego prawa własności intelektualnej jest autorskie prawo do programu komputerowego) możesz skorzystać z preferencji podatkowej IP Box i obniżyć stawkę podatku do 5%.

Weryfikujemy możliwość korzystania z tej preferencji w Twoim przedsiębiorstwie. Doradzamy, jak prawidłowo przygotować dokumentację niezbędną do rozliczenia ulgi, a także sporządzamy wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego.

Kolejne etapy wprowadzenia preferencji podatkowej IP Box w Twojej firmie:

Etap 1: Analiza możliwości skorzystania z IP Box
Etap 2: Przygotowanie wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Etap 3: Rozliczenie IP Box
Etap 4: Zwrot podatku

Na potrzeby udzielonej ulgi, przeprowadzamy analizę cen transferowych oraz weryfikujemy ewidencję rachunkową, sporządzoną w celu skorzystania z IP Box. Oferujemy wsparcie w zakresie kontroli podatkowych dotyczących ulgi. Pomagamy wypracować wewnętrzną strategię zarządzania dobrami niematerialnymi własności intelektualnej stanowiącymi aktywa firmy.

Dla potrzeb naszych klientów zawsze sprawdzamy, czy istnieje możliwość zastosowania obu ulg (B+R oraz IP BOX) w jednym projekcie.

Ocena potencjału skorzystania z ulgi może dotyczyć zarówno jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i dużej korporacji i pozwala stworzyć uniwersalny model biznesowy, możliwy do zastosowania w całym przedsiębiorstwie.

Mniejsze podatki z ulgą B+R

Ulga B+R jest idealnym narzędziem podatkowym dla prowadzących działalność badawczo-rozwojową. Pozwala ona na odliczenie od dochodu 100% (a niekiedy nawet 150%) wydatków poniesionych na działalność B+R. Analizujemy możliwość i zakres uzyskania ulgi B+R w Twoim przedsiębiorstwie, a także tworzymy niezbędną dokumentację w tym zakresie.

Przeprowadzamy działania, które pomogą nam ustalić, czy realizujesz właściwe zasady ewidencji księgowej w kontekście prac B+R i podlegasz obowiązkom sprawozdawczym niezbędnym z punktu widzenia ulgi.

Pomoc w zakresie uzyskania ulgi B+R zakłada także analizę finansów. Dlatego prowadzona przez nas analiza obejmuje weryfikację ponoszonych kosztów pracowniczych, wydatków związanych z użytkowaniem aparatury naukowo-badawczej oraz opłat za ekspertyzy naukowe, opinie, usługi doradcze i inne, równorzędne dla usługi B+R wydatki.

Wsparcie w zakresie uzyskania ulgi B+R obejmuje trzy etapy:

Etap 1: analiza możliwości skorzystania z ulgi B+R (identyfikacja i kwalifikacja)
Etap 2: przygotowanie wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Etap 3: rozliczenie ulgi B+R

W razie potrzeby, wdrażamy ulgę B+R od podstaw. Przygotowujemy niezbędną dokumentację formalno-prawną, tworzymy rejestr projektów B+R i ustalamy kategorię kosztów i limitów do odliczenia w zeznaniu podatkowym. Po otrzymaniu ulgi, weryfikujemy prawidłowość jej wyliczenia.

Ta strona używa ciasteczek, żeby zapewnić jak najlepszą obsługę. Przejdź do Polityki Prywatności, jeśli chcesz wiedzieć więcej.