Znamy Twoją branżę

Skontaktuj się z nami i opowiedz nam o swojej firmie – wskaż nam, jakie masz pytania lub wątpliwości prawne, księgowe, podatkowe czy dotyczące funduszy unijnych. Dobierzemy rozwiązania odpowiednie dla Ciebie i Twojego biznesu.

Porozmawiajmy o Twoim biznesie

Nowe Technologie i branża IT

Wieloletnia obsługa prawna i księgowa w branży IT, tj.: akceleratorów zrzeszających podmioty IT i new tech, pozwoliła nam dokładnie poznać potrzeby dziesiątek firm działających w szeroko rozumianym sektorze nowych technologii. Sprawdź nasze usługi.

Własność intelektualna i prace B+R

Zadbamy o Twoje prawa własności intelektualnej, zarówno w chwili tworzenia rozwiązań, nabywaniu praw, jak i ich komercjalizacji. Pomagamy również w sporach dotyczących naruszenia praw własności intelektualnej. Zapraszamy do współpracy.

Fundusze inwestycyjne (venture capital)

Braliśmy udział w dziesiątkach inwestycji venture capital zarówno po stronie inwestorów, jak i startupów. Mamy szczególnie bogate doświadczenie w inwestycjach finansowanych z funduszy europejskich, w których – poza doradztwem prawnym i księgowym – pomagamy w uzyskaniu i rozliczaniu dofinansowania.

Startupy

Udzielamy wsparcia firmom z branży nowych technologii, które opracowują lub wdrażają innowacje. Świadczymy usługi na każdym etapie rozwoju: w fazie prac B+R, działającym startupom, jak również firmom przygotowującym się do kolejnych rund inwestycyjnych.

IP BOX i ulga B+R

Skorzystaj z możliwości obniżenia swoich podatków z narzędziami IPBOX i ulgą B+R. Ulgi dostępne dla firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową.

Prawo spółek i obsługa korporacyjna

Wspieramy Ciebie i Twoją spółkę na każdym etapie jej funkcjonowania. Doradzamy przy wyborze optymalnego rodzaju spółki dla Ciebie, pomagamy z formalnościami związanymi z zakładaniem firmy, jej likwidacją oraz obsługą korporacyjną.

E-commerce

Pomożemy m.in. w stworzeniu regulaminu sklepu internetowego, dostosowaniu Twojego e-commerce do RODO i polityki prywatności, wdrożymy skuteczne rozwiązania podatkowe i zabezpieczymy Twoje prawa własności intelektualnej.

Branża kreatywna

Wspieramy prawnie przedsiębiorstwa z branży kreatywnej – od agencji marketingowych, domów mediowych, domów mody, wydawców książek, producentów filmów, po podmioty z branży muzycznej.

RODO - ochrona danych osobowych

RODO to zagadnienie, z którym muszą się zmierzyć wszyscy przedsiębiorcy w Polsce i UE. W SWLEX oferujemy Ci kompetentną i życzliwą obsługę prawną w tym zakresie.

Fuzje i przejęcia

Zapewniamy kompleksową pomoc w fuzjach i przejęciach firm, realizujemy audyty prawne spółek, pomagamy przedsiębiorcom w przekształceniu spółki, a także oferujemy pomoc prawną w zakresie due diligence.

Prawo celne

Specjalizujemy się w zagadnieniach związanych z cłem, długiem celnym, ograniczeniami obrotu towarowego, możliwymi ułatwieniami i uproszczeniami z tym związanymi. Zapraszamy do współpracy.

Wsparcie biznesowe

Jesteśmy nie tylko prawnikami i księgowymi, ale przede wszystkim przedsiębiorcami. Z przyjemnością pomożemy Tobie i Twojej firmie we wszystkich kwestiach formalnych i doradzimy biznesowo, abyś mógł bez przeszkód rozwijać swoją działalność.

Szkolenia i warsztaty

Organizujemy szkolenia dla Twoich pracowników z zakresu ochrony danych osobowych, prawa celnego, BREXIT oraz prawa podatkowego.

Ta strona używa ciasteczek, żeby zapewnić jak najlepszą obsługę. Przejdź do Polityki Prywatności, jeśli chcesz wiedzieć więcej.