Nowe technologie i branża IT

Wieloletnia obsługa prawna i księgowa branży IT, tj. akceleratorów zrzeszających podmioty IT i new tech, pozwoliła nam dokładnie poznać potrzeby startupów działających w szeroko rozumianym sektorze nowych technologii.

Kompleksowa obsługa prawna i księgowa branży IT i nowych technologii

Doradzamy twórcom gier komputerowych, aplikacji mobilnych czy firmware, a także software house’om i innym podmiotom działającym w sektorze nowych technologii i branży IT. Pomagamy też twórcom innowacyjnych rozwiązań technologicznych, takich jak: systemy chłodzące, inteligentne systemy dachowe czy rozwiązania IoT. 

Wspieramy prawnie i księgowo renomowane firmy z sektora IT będące liderami na swoich rynkach.

Pomoc prawna i księgowa w IT przy tworzeniu aplikacji

Tworzenie aplikacji jest złożonym procesem prawnym. Wybór właściwego modelu, struktury i podejścia do praw własności intelektualnej wpływa niekiedy na powodzenie całego przedsięwzięcia. Będziemy z Tobą na każdym etapie tworzenia oprogramowania. 

 

Wspólnie zastanowimy się nad modelem biznesowym, wskazując skutki prawne i podatkowe konkretnych rozwiązań. Zadbamy o zabezpieczenie praw autorskich czy praw do baz danych, m.in. sprawdzając warunki licencji dotyczących bibliotek i innych programów zewnętrznych, których kod chcesz wykorzystać w aplikacji (również open source), a także stworzymy umowy z twórcami aplikacji.

 

Pomagamy w tworzeniu i weryfikacji dokumentów niezbędnych do dystrybucji Twojego oprogramowania, w tym do umieszczenia go w sklepach z aplikacjami – na Google Play czy App Store.

Transfer własności intelektualnej

Sporządzamy umowy dla branży IT przenoszące: prawa autorskie, prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej, prawa do baz danych czy domen. Tworzymy umowy licencyjne (licencja wyłączna, niewyłączna, sublicencja, EULA i inne), niezależnie od modelu eksploatacji (np. freeware, firmware, OEM, floating licensing, cross-licensing).

 

Mamy też doświadczenie w transferze know-how i tworzeniu złożonych transakcji przeniesienia praw własności intelektualnej, w tym wnoszeniu ich do spółek. Doradzamy zarówno nabywcom, jak i tym, którzy przenoszą prawa własności intelektualnej. Dzięki temu kompleksowo patrzymy na zagadnienie i szeroko zabezpieczamy Twoje interesy. Sprawdzamy również umowy, które otrzymałeś i bierzemy udział w ich negocjowaniu, zmianie lub rozwiązywaniu.

Doradztwo w zakresie praw własności intelektualnej

Doradzimy w wyborze najskuteczniejszego sposobu ochrony i zwiększenia przychodów z praw własności intelektualnej do Twoich rozwiązań. Dzięki naszemu doświadczeniu, nie boimy się nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień.

 

Działamy w każdym obszarze własności intelektualnej – od praw autorskich, przez bazy danych, patenty i prawa ochronne, po ochronę domen. Pomagamy w wyborze odpowiedniej strategii ochrony innowacyjnych rozwiązań (patent, wzór użytkowy, tajemnica przedsiębiorstwa).

 

Wskażemy, które rozwiązanie będzie optymalne pod względem księgowym, podatkowym i prawnym w IT. Poinformujemy Cię o potencjalnych ryzykach i problemach dotyczących IPR, które możesz napotkać na swojej drodze oraz podpowiemy, jak ich uniknąć.

Umowy w zakresie IT

Sporządzamy wszelkie umowy występujące w branży IT, takie jak: umowy analiz przedwdrożeniowych, umowy wdrożeniowe, umowy serwisowe, umowy hostingowe, SLA czy związane z eksploatacją aplikacji w chmurze (w tym SaaS, IaaS i PaaS).

 

Mamy doświadczenie i talent do tworzenia niestandardowych i szytych na miarę konstrukcji prawnych dotyczących sektora IT, które w najlepszym stopniu zabezpieczą Twoje interesy. Zweryfikujemy umowy IT, które otrzymałeś od kontrahenta, a także pomożemy w negocjacji ich warunków. Zapewnimy też wsparcie przy zmianie, wypowiadaniu lub rozwiązywaniu umów IT.

Umowy dotyczące nowych technologii

Sporządzamy wszystkie umowy dla sektora IT występujące w procesie tworzenia i komercjalizacji nowych technologii. Pomożemy m.in. przy zawieraniu umów z twórcami rozwiązań, odbiorcami technologii czy jednostkami naukowymi.

 

Doradzimy, w jaki sposób finansować rozwój technologii, również przy wykorzystaniu środków publicznych lub crowdfundingu oraz przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty w tym zakresie. Stworzymy projekty umów licencyjnych, umów agencyjnych czy dystrybucyjnych oraz umów współpracy z partnerami handlowymi. Zweryfikujemy umowy i dokumenty, które otrzymałeś od swoich partnerów oraz weźmiemy udział w ich negocjacji, zmianie czy rozwiązaniu.

Spory w zakresie IT i nowych technologii

Pomagamy we wszystkich sporach prawnych dotyczących IT i nowych technologii. Doradzamy, która ścieżka jest najlepsza do ochrony praw Twojego przedsiębiorstwa.

 

Sporządzamy pisma wzywające do zaprzestania naruszeń czy zapłaty odszkodowania. Bierzemy udział w negocjacjach i mediacjach, tworzymy i weryfikujemy projekt ugody. Reprezentujemy także firmy w postępowaniach pozasądowych i sądowych (w tym przed sądami własności intelektualnej), również na etapie egzekucji.

Ta strona używa ciasteczek, żeby zapewnić jak najlepszą obsługę. Przejdź do Polityki Prywatności, jeśli chcesz wiedzieć więcej.