Prawo celne

Specjalizujemy się w zagadnieniach związanych z cłem, długiem celnym, ograniczeniami obrotu towarowego, możliwymi ułatwieniami i uproszczeniami z tym związanymi. Zapraszamy do współpracy.

Prawo celne pod kontrolą z SWLEX

Lata pracy z firmami z rozmaitych branż pozwoliły nam zdobyć wiedzę i doświadczenie w zakresie międzynarodowego łańcucha dostaw – handlu zagranicznego. Nie są nam obce zawiłości unijnego prawa celnego, w tym specyfika elektronicznego postępowania celnego (w sprawach celnych). Reprezentujemy naszych klientów przed organami celnymi w Polsce, jako przedstawiciele bezpośredni.

Audyt celny

Pomagamy przygotować Twoją firmę do realizacji spraw z zakresu prawa celnego oraz zmian w prawie celnym. Przeprowadzamy czynności audytowe i wskazujemy, co można poprawić i jak udoskonalić procesy w przedsiębiorstwie, biorąc pod uwagę kryteria zgodności z wymogami AEO, określonymi w Unijnym Kodeksie Celnym.

Uzyskanie przywilejów, ułatwień i uproszczeń w zakresie prawa celnego

Doradzamy w wyborze najskuteczniejszego sposobu wykorzystania przepisów prawa celnego. W tym celu pomagamy pozyskać wszelkie niezbędne dla Twojej firmy pozwolenia od organów celnych, także te wymagające współpracy w kilku krajach Unii. Pomagamy również w zabezpieczeniu długu celnego i należności celnych.

 

Reprezentujemy Cię jako przedstawiciele celni w każdym rodzaju postępowania w sprawach celnych, w tym w zakresie usługi e-Klient, systemów eAEO i CDS, a w niedalekiej przyszłości także nowej usługi e-Decyzje. Wyjaśniamy przy tym zawiłości pełnej cyfryzacji spraw celnych i korzystania z PUESC oraz TRADER PORTAL.

Wsparcie i szkolenia z prawa celnego

Pomagamy we wszelkich problemach związanych z interpretacją i stosowaniem pozwoleń od organów celnych, a także we wszelkich sprawach wynikających z występowaniem Twojej firmy w międzynarodowych łańcuchach dostaw towarów. W tym celu prowadzimy również szkolenia dla Twojego personelu z zakresu prawa celnego.

Ta strona używa ciasteczek, żeby zapewnić jak najlepszą obsługę. Przejdź do Polityki Prywatności, jeśli chcesz wiedzieć więcej.