Sebastian Wawrzyniak

Prawnik, partner zarządzający

e-mail: sebastian.wawrzyniak@swlex.pl
tel.: +48 694 508 046

Specjalizacje:

Obsługa prawna spółek prawa handlowego, w tym pod kątem ochrony marki jak i prawa własności intelektualnej
Obsługa inwestycji Venture Capital
Rachunkowość i Podatki
Audyty prawne i finansowe
Compliance

czytaj więcej

Od początku praktyki prawniczej zaangażowany w rozwój SpeedUp Group w Poznaniu, jednego z wiodących funduszy inwestycyjnych. Posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie funduszy europejskich, rachunkowości i procedur księgowo-kadrowo-podatkowych (compliance).

Ma analityczne podejście do Klienta, w tym do biznesowych aspektów obsługiwanych projektów, wspierając rozwój Klientów i wychodząc naprzeciw ich potrzebom.

Prowadzi kilka spółek, pełniąc funkcje w zarządach, będąc udziałowcem lub działając w radach nadzorczych.

Uwielbia tańczyć i pływać.

Krzysztof Szajek

Radca prawny

e-mail: krzysztof.szajek@swlex.pl
tel.: +48 733 857 701

Specjalizacje:

Prawo nieruchomości
Prawo handlowe
Prawo zamówień publicznych
Prawo pracy

Języki obce: angielski

czytaj więcej

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu.

Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowe Studium Obrotu Nieruchomościami – Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studia Podyplomowe Zamówień Publicznych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zajmuje się sprawami w szczególności z zakresu prawa nieruchomości, prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa pracy.

Zainteresowania: branża IT, muzyka, historia, fotografia, sport, motoryzacja współczesna i zabytkowa.

Bartłomiej Koziara

Radca Prawny

e-mail: bartlomiej.koziara@swlex.pl
tel.: +48 502 487 700

Specjalizacje:

Prawo handlowe
Prawo cywilne
Prawo gospodarcze
Prawo procesowe

Języki obce: angielski

czytaj więcej

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Jest również absolwentem Studiów Podyplomowych z Prawa Rynku Kapitałowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług prawnych zdobywał w kancelariach adwokackich i radcowskich w Warszawie i w Poznaniu, instytucjach państwowych oraz podmiotach rynku finansowego. W trakcie swojej praktyki reprezentował w postępowaniach sądowych szerokie spektrum Klientów, w tym spółki z udziałem Skarbu Państwa. Brał udział w wielu projektach inwestycyjnych, negocjacjach, uczestniczył w pracach nad tworzeniem i zmianami obowiązującego prawa. Jest autorem szeregu opinii prawnych oraz publikacji z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego.

Zajmuje się bieżącą obsługą przedsiębiorców oraz obsługą transakcji kapitałowych, w tym emisji papierów wartościowych ze szczególnym uwzględnieniem emisji obligacji korporacyjnych oraz doradztwem w zakresie prawnych aspektów fuzji i przejęć.

Zainteresowania: kryminały – te na papierze i na ekranie, motoryzacja, prawo handlowe, publicystyka.

Georgi Gruew

Prawnik

e-mail: georgi.gruew@swlex.pl
tel.: +48 502 351 575

Specjalizacje:

Umowy w stosunkach handlowych
Pomoc publiczna

Języki obce: angielski, w tym terminologia prawnicza

czytaj więcej

Absolwent prawa i historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a następnie studiów doktoranckich na Wydziale Historycznym UAM. W 2013 r. ukończył aplikację adwokacką i zdał egzamin adwokacki. W latach 2014-2016 zastępca dyrektora Galerii Miejskiej „Arsenał” w Poznaniu. W 2011 r. i ponownie od 2017 r. związany z SWLEX.

Autor kilkunastu publikacji naukowych z zakresu prawa, kultury i sztuki w języku polskim i angielskim. Niegdyś krytyk sztuki, dziennikarz, bloger, wykładowca i koordynator projektów artystycznych. Obecnie finalizuje prace nad pracą doktorską poświęconą plakatom propagandowym I wojny światowej.

Adam Szymański

Prawnik. Asystent zarządu

e-mail: adam.szymanski@swlex.pl
tel.: +48 733 857 701

Języki obce: angielski

czytaj więcej

Małgorzata Drajerczak

Księgowa

e-mail: malgorzata.drajerczak@swlex.pl
tel.: + 48 733 857 722

Języki obce: angielski

czytaj więcej

Ukończyła studia na kierunku Finanse i Rachunkowość na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz studia podyplomowe z zakresu Analizy Ekonomicznej i Controllingu na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Posiada wiedzę z zakresu rachunkowości, podatków oraz zagadnień kadrowo-płacowych, a także doświadczenie w prowadzeniu księgowości spółek osobowych i kapitałowych.

Lubi muzykę rockową, podróże i przygodowe rajdy na orientację.

Aleksandra Romanowska

Młodsza księgowa

e-mail: aleksandra.romanowska@swlex.pl
tel.: +48 733 857 722

Języki obce: angielski

czytaj więcej

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku Finanse i Rachunkowość na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Obecnie magistrantka na kierunku Finanse i Rachunkowość Biznesu, w trakcie zdobywania certyfikatu ACCA.

Posiada wiedzę z zakresu rachunkowości, podatków oraz zagadnień kadrowo-płacowych.

Lubi zwierzęta, podróże oraz muzykę rockową.

Szymon Matyla

Księgowy

e-mail: szymon.matyla@swlex.pl
tel.: +48 733 857 722

czytaj więcej

Absolwent studiow magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Posiada wiedzę z zakresu rachunkowości oraz doświadczenie w prowadzeniu księgowości spółek osobowych i kapitałowych.

Anna Borowiec

Project Manager

e-mail: anna.borowiec@swlex.pl
tel.: +48 734 017 836

Specjalizacje:

Nadzorowanie projektów
PR/Marketing

czytaj więcej

Absolwentka zarządzania zasobami ludzkimi na Collegium da Vinci. Do zespołu dołączyła w marcu 2019 jako Project Manager. Do jej zadań należy budowanie zespołu, przypisywanie zadań oraz ustalanie ich priorytetów. Uruchamia projekty w firmie, mierzy i monitoruje postępy. Utrzymuje kontakty z kontrahentami i pozyskuje nowych. Dba o sprawne realizacje projektów na rzecz klientów. Działa także w obszarach związanych z marketingiem i PRem kancelarii.

Inez Kurek

Asystentka zarządu

e-mail: inez.kurek@swlex.pl
tel.: +48 733 857 701

czytaj więcej

Studentka prawa na Uniwerytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odpowiada za sekretariat prawno-administracyjny spółek. W pracy nabiera cennego doświadczenia natomiast na zajęciach pożądanej w zawodzie wiedzy. Interesuje się wizażem oraz siatkówką, a w wolnych chwilach rysuje.

© 2017 SWLEX Sp. z.o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.